Our site uses cookies to ensure you quality of service. By continuing browsing you agree with Learn more

Sorry, this entry is only available in Lithuanian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ar jau pasiruošėte naujajam auginimo sezonui? Dalinamės keletu šiltnamio valymo ir tvarkymo patarimų:

Kaip valyti šiltnamio rėmą ir dangą?

  • Nuplaukite šiltnamio rėmą ir jo išorines bei vidines sieneles, kad susikaupęs purvo, dulkių, mikroorganizmų ar kitų apnašų sluoksnis nestabdytų augalams būtino saulės šviesos ir šilumos srauto.

  • Jei plausite polikarbonato (tai - plastikas) dangą, nenaudokite šiurkščių šluosčių, agresyvių cheminių priemonių, neplaukite stiprios vandens srovės įrenginiais.

  • Stiklo dangai valyti naudokite įprastas namų langų valymo priemones.

Rekomenduojame pirmiausia dangą sudrėkinti, kad ant šiltnamio stogo, sienelių, durų, langų susidariusi apnašų plėvelė įmirktų. Tuomet šiltame muiluotame vandenyje įmirkusia minkšta kempine ar šluoste švelniai nuvalykite visus dangos paviršius bei rėmą. Pabaigoje dangą gausiai nuliekite švariu vandeniu, palikite natūraliai nudžiūti. Jei jūsų vandenyje gausu kalkių ir nenorite, kad, nudžiūvus, ant dangos liktų pastebimų kalkių dėmių, švariu vandeniu nulietą dangą nusausinkite minkšta šluoste.

Patikrinkite šiltnamio priedus, langus ir duris

  • Jei prieš žiemą buvote išėmę automatinių lango varstymo sklendžių cilindrus, jau galite įsukti juos atgal, tegul sklendės vėl atlieka savo funkciją.
  • Patikrinkite, ar švarūs stogo vandens surinkimo latakai ir lietvamzdžiai, pašalinkite nešvarumus, galinčius kliudyti nutekėti lietaus vandeniui.
  • Patikrinkite, ar sklandžiai atsidaro/užsidaro durys, langai. Lankstus sutepkite alyva. Iš slenksčio griovelio išplaukite nešvarumus.
  • Jei reikia, iki pat viršaus pristumkite gumines dangos tvirtinimo juostas. Per žiemą jos gali keletą centimetrų nusislinkti žemyn.

Kaip paruošti šiltnamio dirvą?

Būtinai tinkamai paruoškite šiltnamio dirvą: perkaskite, papildykite nauju sluoksniu, patręškite, gerai palaistykite. Mes rekomenduojame lietuviškas aukštos kokybės organines probiotines trąšas NORDORGANICS. Kokios tai trąšos ir kaip jas įterpti į dirvą galite susipažinti šiame vaizdo įraše "Kaip naudoti probiotines trąšas šiltnamyje pavasarį"

Dėmesio: jokiu būdu aliumininės (ypač nedažytos) konstrukcijos šiltnamių dirvai dezinfekuoti nenaudokite cheminių šaškių! Atidžiai skaitykite kitų cheminių priemonių etiketėse pateiktą informaciją. Svarbu, kad jose esančios veikliosios medžiagos nesureaguotų su konstrukcijos aliuminiu.

 Kad šiltnamyje būtų patogu ir lengva darbuotis ar ilsėtis, įsigykite šiltnamio lentynėlių, automatinę laistymo sistemą ar automatines langų varstymo sklendes. Jei yra galimybė, įsirenkite šiltnamyje apšvietimą, priveskite vandens tiekimo sistemą.