Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Ką veikti šiltnamyje: netradicinės šiuolaikinio šiltnamio funkcijos

Šiltnamis – populiarus mūsų regiono kiemų ir sodų statinys

Dauguma neįsivaizduojame pietų stalo vasarą be savame šiltnamyje užaugintų šviežių, švarių, kvapnių daržovių: pomidorų, paprikų, agurkų, salotų ar cukinijų. Tačiau taip pat stebimos tendencijos, kad tradicinis požiūris į šiltnamį, kaip išskirtinai augalams skirtą statinį, keičiasi. Kasmet vis daugiau lietuvių atranda ir kitas, Vakarų ir Šiaurės Europos šalyse (ypač Anglijoje, Olandijoje, Skandinavijoje) paplitusias, šio sodo statinio paskirtis.

Šiltnamio konstrukcija ir danga

Aliumininės šiuolaikinių šiltnamių konstrukcijos – ypač tvirtos ir ilgaamžės. Skaidri stiklo danga, formos, spalvos ir vidaus įrangos įvairovė leidžia kiekvienam susikurti unikalų, estetišką ir funkcionalų, įvairiausiai veiklai tinkamą sodo statinį. Jo naudojimo paskirtį, atsižvelgiant į metų laiką ar poreikį, galima lengvai keisti.

Šiltnamio paskirtis keičiasi

Nors augalai išlieka pagrindiniu daugelio šiltnamių vidinės aplinkos elementu, pastebima, kad jų šiuolaikiniame šiltnamyje sodinama mažiau, jų rūšys – įvairesnės.
Dažnai sodybų šeimininkai įsigyja du šiltnamius: vieną – skirtą specialiai daržovėms auginti; kitą – estetiškesnį, įdomesnės formos ar spalvos – savo laisvalaikiui. Pastaruosiuose augalams paprastai skiriama tik dalis erdvės: gėlės, uogų ar daržovių daigai sodinami aukštesnėse medinėse dėžėse, rikiuojami ant sienelės tvirtinamose lentynose arba, įkurdinus vazonuose, kabinami ant lubų rėmo. Stogą šildanti vidurvasario saulės kaitra slopinama stoge įstatant ne stiklo, bet storesnius polikarbonato lakštus, kabinant užuolaidėles ar tiesiog leidžiant vijokliniams augalams natūraliai apkloti stogą ir sukurti pavėsį.

Pav. Šiltnamis - oranžerija - veranda - sodo kambarys. "Gardenis" šiltnamis "VENTUS on wall". Marupe, Latvija.

Šiltnamio įrengimas ir naudojimas

Daugelyje Šiaurės šalių šiltnamiuose galima pamatyti specialius sodininko staliukus, ant kurių ne tik patogu atlikti augalų priežiūros darbus, jų lentynėlėse tvarkingai sudėtus laikyti įrankius ar vazonus, bet ir pasidėti arbatos puodelį ar krepšį su šviežiai nuskintomis daržovėmis. Tokiu būdu gražiausioje sodo vietoje įrengiamos ypač patrauklios ir funkcionalios poilsio erdvės, kuriose mėgaujamasi knyga, rankdarbiu, muzika, geriama čia pat nuskintų žolelių arbata, bendraujama, žaidžiama ar dirbama.

Šiltnamio irengimas hygge Gardenis

Pav. Šiltnamyje rudenį susikurkite šviesų, šiltą sodo kambarį...


Vis dažniau originaliai apipavidalintuose šiltnamiuose švenčiamos ir šeimos šventės, organizuojami bičiulių susibūrimai. Nuo pavasario iki rudens į tokį šiltnamį natūraliai perkeliama daug įprastų, kitu laiku tik namuose plėtojamų šeimos veiklų.

Šiltnamis oranžerija žiemą Kalėdos Gardenis

Pav. ... žiemą kiemą papuoškite eglute.

Stiklo sienos apsaugo nuo vėjo, lietaus ar vėsumos, pro jas matyti visa sodo aplinkos panorama. Čia dar geriau, nei žvelgiant iš namų, atsiskleidžia jūsų pačių rankomis sukurti vasaros sodo stebuklai.

 

Šiltnamis, oranžerija, paviljonas, veranda... Visi jie – skirtingos formos, bet tas pačias funkcijas atliekantys "šiltieji sodo kambariai“. Gal kurį renkatės ir savo sodui?..

 

Kaip įsirengti šiltnamį Hygge Gardenis

Pav. "VENTUS" šiltnamis rudenėjančiame kieme.

 

(Nuotraukos - UAB Gardenis, UAB Bijūnai prie namo)