Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Kokį pamatą įrengti “Gardenio” šiltnamiui?

Dažnai klausiate, kokius pamatus reikia įrengti "Gardenis" įmonėje pagamintam šiltnamiui?

Atsakome: visi "Gardenio" šiltnamiai bei oranžerijos gaminami su į konstrukciją integruotu aliuminio pagrindu - specialiu tam skirtu 14.5 cm aukščio aliuminio profiliu. Todėl visiems mūsų šiltnamių modeliams, išskyrus "Victoria" (šie visuomet statomi ant mūro ar betono sienelės), nebūtina lieti ar mūryti pamatų; į žemę turi būti įtvirtinamos tik šio specialaus pagrindo "kojos" (yra komplekte; jų skaičius priklausys nuo šiltnamio dydžio; min. skaičius - 4 vnt.).

Jei vis tik norėtumėte bet kurį pasirinktą "Gardenis" šiltnamį statyti ant betono ar mūro pamato, drąsiai galite rinktis ir šį būdą. Tokiu atveju, dar prieš įsigydami šiltnamį, apie savo ketinimą informuokite mus ar mūsų partnerius - prekybos atstovus. Suprojektuosime ir pagaminsime jūsų atvejui tinkantį šiltnamį.

Šiuo atveju būtina įvertinti būsimą šiltnamio konstrukcijos ir dangos segmentų aukštį (šoninių sienelių, durų ir kt.). Pateiksime pamato liejimo/mūrijimo brėžinį. Konstrukcijos sudėtyje bus kitas - būtent tokiam pamatui skirtas - 5 cm aukščio pamato profilis "plokštelė".

Šiltnamį galite statyti ir ant trinkelių ar plytelių grindinio, ant lentų terasos. Šiuo atveju pasikonsultuokite su šiltnamio pardavėju; nurodykite, kaip įrengtas jūsų grindinys ar terasa. Įvertinę jūsų situaciją, patarsime, koks šiltnamio pamato tvirtinimo būdas (ankeravimas, "kojų" įbetonavimas, kt.) būtų tinkamiausias jūsų atveju. 

Šiltnamiui statyti reikalingi įrankiai

Rekomenduojame pasiruošti šiuos šiltnamio surinkimui reikalingus įrankius ir priemones:

 • Atsuktuvą
 • Gulsčiuką
 • Kopėčias
 • Veržliaraktį (10 ir 13 mm)
 • Elektrinį grąžtą
 • Silikono
 • Ruletę
 • Kastuvą arba žemės grąžtą
 • Betono mišinio, vandens
 • Virvę (jei šiltnamio ilgis viršija 604 cm)
 • Dvipuses kopėčias

Pav. "Gardenis" šiltnamiui "Ventus" 236 x 380 montuoti reikalingi įrankiai ir priemonės. Foto: Gardenis

Standartinio pamato surinkimo seka

1. Iš pamato profilių surinkite stačiakampį šiltnamio pamato profilių rėmą; kampuose prisukite aliuminio atramas (pamato "kojeles"). Pamatuokite ir įsitikinkite, kad abi šio rėmo įstrižainės - lygios!

2. Numatytoje šiltnamio statymo vietoje pasižymėkite "kojų" taškus. Rėmą laikinai patraukite į šalį.

3. Pažymėtose vietose iškaskite ~30 cm skersmens, bent ~60-80 cm gylio duobes.

 

4. Duobes užpilkite betono mišiniu.

5. Kai visas duobes užpildysite betono mišiniu, į būsimą šiltnamio stovėjimo vietą vėl atkelkite surinktą pagrindą, kojas įstatykite į betoną. Gulsčiuku pamatuokite, kad visas pamatas būtų horizontalus, o įstrižainės - lygios (!). Dažnai sklypas būna su nuolydžiu, todėl, lygindami pamato konstrukciją, jei/kur reikia, naudokite laikinas konstrukcijos sukėlimo detales (medienos tašelius, kt.). 

 

 
Pav. "Gardenis" šiltnamio standartinio pamato (H-14,5 cm) vidinis kampas su įbetonuota "koja".

 

6. Toliau ant šio pamato rinkite šiltnamio rėmą. Vadovaukitės surinkimo instrukcijoje nurodyta veiksmų seka.

 

DĖMESIO: jei jūsų šiltnamis bus ant lietų betono ar mūro sienelės pamatų, prieš įsigydami šiltnamį informuokite apie tai mus ar kitą jo pardavėją. Atsiųsime tikslius pasirinkto šiltnamio pamatų liejimo/mūrijimo brėžinius. Taip pat į šiltnamio konstrukcijos profilių komplektą įdėsime kito tipo pagrindo profilį - "plokštelę" (H-5 cm), kuris tvirtinamas ant tokio pamato viršaus, apsaugo pamatą nuo lietaus, sniego, ledo poveikio.

Pamato-"plokštelės" atveju rekomenduojame rinktis +20 cm aukštesnės konstrukcijos šiltnamį.

 

siltnamio pamato profilis-plokstele Gardenis

Pav. "Gardenis" šiltnamio pagrindo tipas - plokštelė.

 

Žemiau pateikiame keletą skirtingų mūsų šiltnamių pamatų pavyzdžių:

greenhouse-base-alu-4

aliuminio pagrindas siltnamiui gardenis 3

aliuminio pagrindas siltnamiui gardenis 5

aliuminio pagrindas siltnamiui gardenis 6

 

Turite klausimų? Reikia pasitarti? Susisiekime!

 

"Gardenis" šiltnamio pamatas plokštelė