Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Kaip šiltnamius, stogines, verandas paruošti naujajam sezonui?

Artėjant žaliajam sezonui, pasirūpinkite ne tik augalais, bet ir kiemo, sodo, daržo statiniais

 

Kovo-balandžio mėnesį raskite laiko ne tik sėkloms, sodinukams ir daigams, bet ir statiniams, kuriuose juos auginsite, ir kuriuose kasdien vis daugiau laiko praleisite patys. 

 

Šiltnamiai, verandos, stoginės, oranžerijos, baseino uždangos, sandėliukai gerą pusmetį praleidžia be mūsų nuolatinės apžiūros ir priežiūros. Po atviru dangumi, veikiami drėgmės, šalčio, vėjo, lietaus ir sniego. Tad natūraliai ant jų stogų, sienų ar grindų paviršių, vandens nuotekų latakuose, slenksčiuose, kituose plyšiuose gali susidaryti gausios mikroorganizmų apnašos, purvas, samanos, voratinkliai ir daug kitų nešvarumų.

Pašalinkite juos ne vien dėl estetinių priežasčių. Pelėsis, purvas, nematomi mikroorganizmai gali daryti neigiamą poveikį mūsų ir mūsų augalų sveikatai. Pro nešvarią statinių dangą neprasiskverbs augalams ir mums reikalinga šviesa ir šiluma.

 

Staliukas siltnamio valymas Gardenis

Pav. Šiltnamio tvarkymo ir valymo priemonės - visuomet po ranka. Sodininko staliukas.

Nuplaukite kiemo statinių rėmus ir dangas

Aliuminio konstrukcijas valykite švelniomis drėgnomis šluostėmis.

Stiklo ir polikarbonato dangas plaukite švelniomis drėgnomis šluostėmis ir tik stiklui, tik polikarbonatui (plastikui) valyti skirtomis valymo priemonėmis. Šiltas vanduo, žaliasis muilas, įprastas indų plovimo skystis - tam puikiai tinkančios ir kiekvienuose namuose turimos priemonės.

Šiltnamių, stoginių, verandų, kitų statinių dangas būtina plauti iš abiejų pusių – tiek iš vidaus, tiek ir iš lauko pusės.

Stogų dangas rekomenduojame plauti įprastais grindų plovimo įrankiais ir priemonėmis - minkštu grindų valymo šepečiu prailginama rankena, šiltu muiluotu vandeniu, nuskalaukite švariu vandeniu. Pasiruoškite kopėčias, kad pasiektumėte aukščiausią stogo kraštą.

Nerekomenduojame kiemo statinių, ypač jų dangų, plauti intensyvia vandens srove (pav., "KÄRCHER" įrenginiu).

Patikrinkite konstrukcijų jungtis

Stiprūs žiemos vėjai ir didelės sniego apkrovos gali išjudinti lengvesnių konstrukcijų rėmą ar jų dalių (durų, langų) jungtis. Atidžiai patikrinkite, ar visi vyriai, jungtys, dangos laikosi stabiliai ir saugiai. Jei reikia, suveržkite, pakeiskite naujais.

Paruoškite šiltnamių, oranžerijų priedus

Švariai nuplaukite visus augalų parišimo vamzdelius, lentynas, laikiklius. Ant jų nuo praėjusio sezono gali būti išlikusios augalams kenksmingos bakterijos, pelėsis, voratinkliai, kt.

Įsukite automatinių sklendžių cilindrus (pailgą juodą plastiko elementą) atgal į korpusą, jei buvote prieš žiemą juos išėmę.

 

Pav. Į šiltnamio langų sklendes įsukite cilindrus.

Išvalykite stoginių, verandų, šiltnamių vandens surinkimo latakus ir lietvamzdžius

Būtinai patikrinkite ir, jei reikia, išvalykite nuo statinių stogo tekančio vandens surinkimo latakus bei lietvamzdžius. Pašalinkite iš jų purvą, senus lapus, kitas nešvarumų sankaupas. Kitaip šie taps nepastebimais kamščiais, blokuojančiais laisvą lietaus vandens nutekėjimą lietvamzdžiu žemyn.

 

NEREKOMENDUOJAMA

Aliuminio konstrukcijos ir polikarbonato dangos šiltnamiuose, oranžerijose, sodo kambariuose nenaudokite jokių agresyvių cheminių valymo ar dezinfekavimo priemonių! Atidžiai perskaitykite informacinius priemonių lapelius. Atkreipkite dėmeesį, ar įsigytos cheminės meždiagos nepadarys žalos metalui (aliuminiui), plastikui (polikarbonatui).

 

 

Kai kiemas po žiemos kvies į lauką, skirkite valandą-dvi savo kiemo, sodo, daržo statinių apžiūrai, patikrai ir sutvarkymui.

Tik švarūs, saugūs ir nuolat tinkamai prižiūrimi šiltnamiai, stoginės, verandos, baseinų uždangos, sodo kambariai sklandžiai ir patikimai atliks savo paskirtį daugelį sezonų.

 

Daugiau-PATARIMU-ikona-GARDENIS