Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Kiemo statinių priežiūra žiemą: valykime sniegą

Niekad iš anksto negalime žinoti ir numatyti, kiek gausiai kurią žiemą kieme iškris sniego ir kaip greitai jis nutirps. 

Tačiau visuomet galime tam pasiruošti ir, situacijai keičiantis, operatyviai reaguoti.

Nors mūsų įmonėje pagamintos lauko statinių konstrukcijos - tvirtos, stabilios, tačiau, kaip ir bet koks statinys, turi savo laikančiosios galios ribas. Kaip ir kitą turtą, net jei laikinai (šaltuoju metų laiku) juo nesinadojame, būtina saugoti nuo pavojingų situacijų ir tinkamai rūpintis.

Žemiau pateikiame rekomendacijas, kurios padės apsaugoti jūsų šiltnamį, stoginę, verandą ar bet kurį kitą lauko statinį nuo galimų lietuviškos žiemos staigmenų: stipraus vėjo, vėtros, gausaus ar šlapio sniego, šlapdribos, apledijimo ir kitų.

Pav. Sniegą nuo kiemo statinių valyti būtina.

 

Gausiai pasnigus, ypač staigaus atodrėkio metu, ant šiltnamio ar stoginės stogo gali susidaryti storas šlapio, net keletą kartų sunkesnio už sausą, sniego sluoksnis. Tai - didelė ilgalaikė apkrova konstrukcijai.

Jei taip atsitiktų, operatyviai pašalinkite sniegą - lapų grėblio, ilgesnės šluotos ar specialaus sniego grėblio pagalba. Nevalykite metaliniais įrankiais -  galite pažeisti ar sugadinti statinio dangą.

Būtinai sniego šalinimą pradėkite nuo stogo vidurio/centro, kraštuose esantį sniegą šalinkite paskiausiai. Jokiu būdu patys nelipkite ant stoginės ar verandos stogo!!

 

Sniega nuo siltnamiu ir stoginiu butina valyti

Pav. Sniego pašalinimas nuo statinių stogo grėbliu.

 

Žiemos metu šiltnamio duris ir langus laikykite sandariai uždarytus. Langus pritraukite prie rėmo, užfiksuokite jų varstymo rankenėles. Nepalikite galimybės vėjui įsisukti į jūsų statinio vidų.

Rekomenduojame žiemai šiltnamių stogo kraigo kraigą iš vidaus paremti atrama. 

Sniego valymas nuo siltnamio

Pav. Drėgnas sniegas - net kelis kartus sunkesnis už sausą.

 

automatinių lango varstymo sklendžių (jei tokias buvote įsigiję) išsukite stūmoklių cilindrus (juodąjį elementą), per žiemą laikykite jį patalpoje; virvele ar lipnia juosta (žr. nuotraukoje - raudona juosta) suriškite jų kojeles tarpusavyje, kad stiprus žiemos vėjas neatkeltų lango.

 

Automatine sklende siltnamiui

Pav. Automatinės šiltnamio lango sklendės apsauga žiemą.

 

Jei šiltnamyje trūksta stiklo ar polikarbonato dangos lakšto, būtinai įdėkite.

Visuomet verta kiemo statinius, kaip ir visą kitą jūsų namų turtą, apdrausti.

 

Išsamiau apie sniego svorio pavojus kiemo statiniams skaitykite naujienų portalo DELFI.lt straipsnyje.

 

Daugiau-PATARIMU-ikona-GARDENIS