Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Kiemo statinių priežiūra žiemą: ar valyti sniegą?

Žemiau pateikiame rekomendacijas, kurios padės apsaugoti jūsų šiltnamį, stoginę, verandą ar bet kurį kitą lauko statinį nuo galimų lietuviškos žiemos staigmenų: stipraus vėjo, vėtros, gausaus ar šlapio sniego, šlapdribos, apledijimo ir kitų.

 

Niekas negalime žinoti ir numatyti, kiek gausiai kurią žiemą kieme iškris sniego ir kaip greitai jis nutirps. Tačiau visuomet galime tam pasiruošti ir, situacijai keičiantis, operatyviai reaguoti.

Nors mūsų įmonėje pagamintos konstrukcijos - tvirtos, stabilios, tačiau, kaip ir bet koks statinys, turi savo laikančiosios galios ribas. 

 

Sniego-valymas-ziema-nuo-stogo

Pav. Gausaus sniego sluoksnio šalinimas nuo namo stogo.

 

Gausiai pasnigus, ypač staigaus atodrėkio metu, ant šiltnamio ar stoginės stogo gali susidaryti storas šlapio, net keletą kartų sunkesnio už sausą, sniego sluoksnis. Tai - didelė ilgalaikė apkrova konstrukcijai. Jei taip atsitiktų, operatyviai pašalinkite sniegą - grėblio, ilgesnės šluotos ar specialaus sniego grėblio pagalba. Būtinai sniego šalinimą pradėkite nuo stogo vidurio/centro, kraštuose esantį sniegą šalinkite paskiausiai. Jokiu būdu patys nelipkite ant stoginės ar verandos stogo!!

 

sniego valymas nuo terasos stogo Gardenis

Pav. Sniego pašalinimas nuo kiemo statinių sniego grėbliu.

 

Žiemos metu šiltnamio duris ir langus laikykite sandariai uždarytus. Langus pritraukite prie rėmo, užfiksuokite jų varstymo rankenėles. Nepalikite galimybės vėjui įsisukti į jūsų statinio vidų.

Rekomenduojame žiemai šiltnamių stogo kraigo kraigą iš vidaus paremti atrama. 

automatinių lango varstymo sklendžių (jei tokias buvote įsigiję) išsukite stūmoklių cilindrus (juodąjį elementą), per žiemą laikykite jį patalpoje; virvele ar lipnia juosta (žr. nuotraukoje - raudona juosta) suriškite jų kojeles tarpusavyje, kad stiprus žiemos vėjas neatkeltų lango.

 

Automatine sklende siltnamiui

Pav. Automatinės šiltnamio lango sklendės apsauga žiemą.

 

Jei šiltnamyje trūksta stiklo ar polikarbonato dangos lakšto, būtinai įdėkite.

Visuomet verta kiemo statinius, kaip ir visą kitą jūsų namų turtą, apdrausti.

 

Daugiau-PATARIMU-ikona-GARDENIS