Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Kaip tvarkyti šiltnamius vasaros sezonui pasibaigus

Paruoškime sodo statinius žiemai: "GARDENIO" patarimai:

Pasibaigus žaliajam auginimo sezonui, nepamirškite sutvarkyti ne tik savo sodą, daržą ir kiemą, bet ir juose esančius statinius - terasas, pavėsines, oranžerijas ar šiltnamius.

Žemiau pateikiame keletą rekomendacijų, kurios padės apsaugoti jūsų šiltnamį ar bet kurį kitą lauko statinį nuo galimų lietuviškos žiemos staigmenų: stipraus vėjo, vėtros, gausaus sniego, šlapdribos, apledijimo ir kitų.

 - - -

1. Pašalinę iš šiltnamio visus nuvytusius augalus ir jų liekanas, perkasę ir naujam sezonui paruošę dirvą, švariai nuplaukite šiltnamio konstrukciją bei dangą.

siltnamio-dangos-valymas-gardenis

Būtinai švariai plaukite abi - tiek vidinę, tiek ir išorinę - statinio puses. Per vasarą ant visų lauko statinių paviršių natūraliai susikaupia lauko dulkių, žiedadulkių, purvo, mikroorganizmų, riebalų ir pan. sluoksnis.
Mes šiltnamių dangas plauname įprastu šiltu vandeniu su ūkiško muilo ar indų ploviklio putomis. Jokiu būdu nenaudokite intensyvių cheminių valiklių polikarbonato (plastiko) dangoms. Taip pat nerekomenduojame dangų plauti stipria vandens srove ("Karcher" ir pan. plovimo įrenginiais). Nenaudokite cheminių "šaškių" ar panašių intensyvaus cheminio poveikio priemonių šiltnamio dirvai dezinfekuoti, ypač, jei jūsų šiltnamis - su polikarbonato danga.

Siltnamiu-valymas-rudeni-Gardenis

2. Iš lietaus vandens surinkimo latakų stogo kraštuose pašalinkite sausų medžių lapų, spyglių, purvo ir kitų nešvarumų sankaupas. Patikrinkite, kad lietvamzdžiai būtų tušti, neužsikimšę purvu. Lietvamzdžių apatiniai galai turi būti atviri, nesiliesti su žeme, negali būti palikti įstatyti į vandens surinkimo ar kitą talpą, kad žiemą lietvamzdžiuose nesilaikytų vanduo ar ledas. Žiemą dėl minėtų kliūčių lietvamzdžiuose gali susidaryti ledo kamščiai, dėl jų dar labiau kaupsis ir šals, ledys vanduo. Natūraliai plėsdamasis ledas vamzdyje didele galia gali jų įplėšti. Jei taip atsitiktų, pavasarį tektų pasrūpinti nauju lietvamzdžiu.

siltnamio prieziura ziema Gardenis lietvamzdziai

3. Būtinai sandariai uždarykite šiltnamio duris ir langus. Užverkite, pristumkite. Iki galo užtvirtinkite langų varstymo rankenėles. Nepalikite galimybės vėjui įsisukti į jūsų statinio vidų ir jo savo didžiule galia apgadinti.

4.automatinių lango varstymo sklendžių (jei tokias buvote įsigiję) išsukite stūmoklių cilindrą (juodąjį elementą), per žiemą laikykite jį patalpoje; maksimaliai pritraukite ir pritraukimo dirželiu ar specialia virvele suriškite jų varstymo kojeles vieną su kita, kad stiprus žiemos vėjas nepakeltų lango.

Automatine sklende siltnamiui

5. Rekomenduojame prieš žiemą bet kurio šiltnamio stogo kraigą iš vidaus paremti atrama - niekas negali prognozuoti, kiek gausiai ateinančią žiemą kieme iškris sniego ir kaip greitai jis nutirps. Gausiai pasnigus, ypač staigaus atodrėkio metu, ant šiltnamio stogo gali susidaryti šlapio, net keletą kartų sunkesnio nei sauso, sniego sluoksnis. Jei taip atsitiktų, pašalinkite sniegą patys grėblio, ilgesnės šluotos ar specialaus sniego grėblio pagalba. Šalinkite sniegą nuo stogo vidurio šiltnamio kraštų link. 

Siltnamis ziema Gardenis

6.
Apžiūrėkite išvalytą šiltnamį ir įsitikinkite, kad jame
netrūksta stiklo ar polikarbonato dangos lakšto; jei trūksta, įdėkite.

7. Patikrinkite, ar neatsilaisvinę šiltnamio rėmo sutvirtinimo elementai; jei reikia, įveržkite.

8. Visuomet verta kiemo statinius, kaip ir visą kitą jūsų namų turtą, apdrausti.

9. Įvertinkite, ar jūsų turimas šiltnamis tarnaus dar vieną sezoną. Jei tuo abejojate, geriau prieš žiemą senąjį šiltnamį išardykite. Prisiminkite, kad tinkamiausias metas naujam šiltnamiui statyti - ruduo.

 


Kaip valyti tvarkyti šiltnamį Gardenis

Šie keli nesudėtingi veiksmai padės tiek jūsų šiltnamiui, tiek ir jums patiems ramiai ir saugiai praleisti dar vieną žiemą, ir jau pirmosiomis pavasario dienomis grįžti į sodą ir mėgautis saulės, šilumos ir jūsų rankomis kuriamais stebuklais.

 

Daugiau-PATARIMU-ikona-GARDENIS